W ostatni weekend czerwca na tory wyruszy wakacyjny Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich.

25 czerwca br. Koleje Mazowieckie planują wznowienie wakacyjnego, kolejowego połączenia Mazowsza z Pomorzem pociągiem „Słonecznym”, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Pociąg zatrzyma się w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko – mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Sopot i Gdynia Główna. Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku, Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce.

Oprócz pociągu „Słoneczny”, który będzie kursował codziennie w wakacje, w weekendy i święta uruchomione zostanie drugie wakacyjne połączenie „Słoneczny Bis” z Warszawy do Gdyni.

Podróż „Słonecznym” do Trójmiasta trwa nieco ponad 3h, zaś do Ustki 5,5 h. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, wagony są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt.

Koleje Mazowieckie

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPolsko – ukraińskie spotkanie wielkanocne – 9 kwietnia
Następny artykułJarmark Wielkanocny za nami