W tczewskiej Arkadii rozegrano jubileuszowy X Memoriał Damiana Grzmila. To już 10 lat odkąd nie ma z nami naszego juniora Damiana … długo to czy krótko … nieważne bo tak samo boli … i cieszy, że co roku gromadzimy się przy stole bilardowym, że gramy, że pamiętamy. Jak zwykle na turniej przybyli znajomi i przyjaciele Damiana a także jego rodzice, siostra i siostrzeniec.

W Memoriale najbardziej liczy się udział i pamięć o naszym przyjacielu. Oprócz klubowiczów Arkadii w tym juniorów ze szkółki bilardowej liczną grupę stanowili goście z Gdańska, Malborka, Starogardu Gdańskiego. Grano systemem pucharowym 2KO.

Najlepiej z juniorów Arkadii spisał się Jakub Wiórek, który zajął dziewiąte miejsce. Dzielnie walczyli też Aleksander Oszmana, Filip Ceglecki, Bartosz Tokarski i Krystian Wybraniec. Z klubowiczów Arkadii nie licząc dwóch pierwszych drużyn turniej mogą zaliczyć do udanych: Robert Adamski, Jakub Śliżewski i Krzysztof Dembicki, którzy uplasowali się na trzynastym miejscu. W czołówce turnieju nie było niespodzianek. W ćwierćfinałach Norbert Żelasko pokonał Grzegorza Lasotę, Cezary Antczak wygrał z Pawłem Boguszewskim, Krzysztof Szczepański zwyciężył z Mateuszem Sząszorem a Kamil Sząszor okazał się lepszy od Jakuba Bottchera. W półfinałach wystąpiło trzech bilardzistów Arkadii i były one jedynie zapowiedzią wielkiego finału. Cezary Antczak wygrał z Norbertem Żelasko a Kamil Sząszor nie dał szans Krzysztofowi Szczepańskiemu. W finale mieliśmy wielkie emocje do ostatniej partii. X Memoriał Damiana Grzmila wygrał Kamil Sząszor.

Dziękujemy wszystkim za udział, za pamięć i możliwość wspólnego powspominania naszego juniora Damiana. Jak zwykle podczas tego spotkania panowała miła, rodzinna atmosfera. Nie zabrakło ciasta dla wszystkich, wspaniałych pucharów i wiązanki na grób Damiana.

Do zobaczenia za rok … pamiętamy.

A.SząszorREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJubileusz małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego
Następny artykułBudżet obywatelski 2025 – konsultacje społeczne