Zarówno w weekend, jak i w dni powszednie w Fabryce Sztuk można zwiedzać wystawy sztuki współczesnej. Wstęp bezpłatny. Aktualnie prezentowane są:

  • wystawa retrospektywna z okazji 30-lecia pracy twórczej Jarosława Kukowskiego*, polskiego malarza współczesnego, designera, właściciela atelier w rodzinnym mieście Tczewie, którego prace wystawiane były m.in. w Luwrze, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Oddziale Muzeum Narodowego – Królikarni, salonach wystawienniczych Rempexu, a także w San Francisco, Nowym Jorku, Miami czy Los Angeles. Na wystawie zobaczymy obrazy z wczesnego okresu twórczości Kukowskiego oraz z serii: „Sny”, „NieSny”, „Na dachu świata”, „Metamorfoza”, „Freski”, „Dotyk Człowieka”. Bogato reprezentowana jest też „Złota Seria”, którą artysta ostatnio kontynuuje. Nie zabrakło ponadto czterowymiarowych instalacji artystycznych, będących połączeniem rzeźby, malarstwa i działających monumentalnych zegarów. Wystawa czynna do 14.01.2024 roku.
  • wystawa fotografii*. To niewielka część zdjęć wykonanych przez Ireneusza Jędrucha na koncertach w ciągu ostatnich latach. Kilkadziesiąt kadrów przekazujących koncertowe emocje, obraz oddzielony od dźwięku, stąd tytuł wystawy: Photo unplugged – muzyka w obrazkach.
  • wystawa grafik artystycznych i plakatów Henryka Kudzio*. W kamienicy przy ul. Podmurnej 15 w galerii stałej prezentowane są kopie dzieł wielkich mistrzów malarstwa jego autorstwa, a tym razem poznajemy Henryka Kudzio z innej, artystycznej strony. Jest on absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o specjalizacji grafika artystyczna. Na wystawie zaprezentowane są właśnie grafiki wykonane w technice linorytu, suchorytu, drzeworytu i akwatinty, a ponadto plakaty, w większości datowane na lata 60. i 70. Wystawa czynna do 6.01.2024 roku.

godziny otwarcia:

* siedziba główna przy ul. 30 Stycznia 4 poniedziałki-piątki godz. 8.00-18.00, soboty i niedziele godz. 10.00-16.00

** kamienica przy ul. Podmurnej 15 codziennie godz. 10.00-16.00, a w czwartki do 18.00

Autorzy zdjęć: Jacek Cherek, Natalia Kuśmierczuk, Aleksandra Ujazdowska, Dariusz Wałaszewski

Fabryka SztukREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułCztery pory roku w Tczewie. Kalendarz 2024 – znamy laureatów
Następny artykułNagrody Prezydenta Tczewa dla młodych i zdolnych