Oranżada, kogel-mogel, zabawy na trzepaku, bajki z serii „Poczytaj mi, mamo”, misie trociniaki, dźwięk pieczątek przybijanych przez telewizyjnego Reksia – pokolenie 40-50 latków ma różne skojarzenia z dzieciństwa.

Właśnie o dawnych zabawach i zabawkach traktuje najnowsza wystawa w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15. Jej otwarcie uatrakcyjnione występem Kociewskiej Orkiestry Dętej Torpeda odbędzie się 21 czerwca o godz. 16.00, a wystawę będzie można zwiedzać aż do końca września. Wstęp bezpłatny.

Na ekspozycję złożyły się zabawki (konie na kiju i na biegunach, misie, lalki, grzechotki, samochodziki), sanki, łyżwy, rowerek, gry planszowe, modele do składania, a także książki i czasopisma dla dzieci. Zobaczymy też czarno-białe, archiwalne zdjęcia dzieci wykonane spontanicznie podczas zabawy czy też pozowane, u fotografa. Przeczytamy ponadto wspomnienia dotyczące zabaw podwórkowych, zabawek, książek, bajek animowanych. Wystawa adresowana jest przede wszystkim do dzieci. Ma charakter interaktywny. Będzie można nie tylko oglądać, ale też bawić się i wykonywać różne zadania, a ponadto pograć w kapsle czy klasy oraz obejrzeć bajkę wyświetlaną z diaskopu. Zamiarem autorów wystawy jest pokazanie, w jaki sposób i czym bawili się rodzice młodego pokolenia. Całość została zaaranżowana w nowoczesnym stylu.

Zapraszamy na nasz plac zabaw na Podmurną 15 – zachęcają edukatorzy z Fabryki Sztuk.

Fabryka SztukREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGmina na 5 – Tczew aktywny gospodarczo
Następny artykułBudżet obywatelski 2024