Nowy rok wystawienniczy w Fabryce Sztuk zostanie zainaugurowany prezentacją grafiki Magdaleny Hanysz-Stefańskiej. Wernisaż odbędzie się 4 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie. Wystawę można zwiedza do 1 lutego. Wstęp bezpłatny.

Magdalena Hanysz-Stefańska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP) na Wydziale Malarstwa i Grafiki, dyplom z wyróżnieniem z malarstwa (1994 rok), profesor nadzwyczajny w ASP w Gdańsku, kierownik Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej, kierownik Katedry Grafiki Artystycznej na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku, dorobek artystyczny: uczestnictwo w 255 przeglądach zbiorowych, 36 wystaw indywidualnych, 26 nagród i wyróżnień

Moją twórczość można zaliczyć chyba śmiało do tej z gatunku optymistycznej. Choć tematyka jaką podejmuję jest całkiem poważna i różnorodna. Jestem obserwatorem, komentatorem wydarzeń z życia toczącego się obok mnie, czasami wprost wchodzę w głąb siebie i wyciągam na światło dzienne moje osobiste bebechy. Inspirują mnie zachowania ludzkie, głupota, biurokracja, uniwersalizm, moje przeżycia, doznania. Pokawałkowaną rzeczywistość zapamiętuję i przetwarzam w sobie tylko znanych, a właściwie nieznanych czeluściach szarych komórek. Nie szukam poklasku, nie podążam za modą, za nowościami, nie chcę epatować nowoczesnością czy tanią prowokacją.

Maluję, rysuję choć najbardziej upodobałam sobie linoryt kolorowy i tę technikę uprawiam najczęściej, cały czas kreowanie mojego „linorytowego” świata bawi mnie i sprawia mi mnóstwo radości. Twierdzę, że maluję używając dłuta, szpachli i prasy graficznej.

Fabryka SztukREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDruk “Panoramy Miasta” – biuletynu informacyjnego samorządu miasta Tczewa wraz ze składem komputerowym
Następny artykułLUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej – 3 stycznia