Wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Gapskiej pt. “Ciałość” odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 18.00 w Fabryce Sztuk w Tczewie przy ulicy Podmurnej 15. Wystawa będzie prezentowana w Tczewie do 4.12.2022. Wstęp wolny.

Projekt jest niezwykły, gdyż powstał w oparciu o ideę siostrzeństwa i wspólnotowości kobiet. 41 kobiet zgodziło się pozować nago, przy wybranym przez siebie drzewie, po to aby opowiedzieć swoją najgłębszą i najprawdziwszą historię. Fotografie z wystawy prezentują kobiece sny, które śnią się poprzez nagie kobiece ciała.

Każda historia dotyczy jakiegoś kobiecego archetypu, dlatego opisy do zdjęć są wzbogacone o cytaty z książki Clarissy Pinkoli Esetes “Biegnąca z wilkami”. Wszystkie opowieści dzieją się w obrazie poprzez Drzewo Życia. Kobieta stoi przy swoim drzewie (choć czasami nie widać go na zdjęciu) i daje się ponieść własnym temu, co czuje. Zostawia rozum i wiarę i podąża za intuicją. Fotografie opowiadają sny, które nawiązują do upadków, pożegnań, strat i niekończącego się odradzania we własnej mocy.

“Ciałość” powstała z myślą o innych kobietach. Jest o przełamywaniu własnych ograniczeń, o szczerości i o zachwycie nad mocą kobiet. Ma dawać nadzieję i pokazywać, że kobiety potrafią być siostrami i pięknie się różnić, a przez to tworzyć całość.


Autorką fotografii jest Katarzyna Gapska, fotografka, fotografoterapeutką, autorka programów rozwojowych dla kobiet pt. Widzę się oraz 4 pory kobiety. Absolwentka Prywatnej Akademii Fotografii Tomasza Tomaszewskiego, studiów polonistycznych, Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Psychologii Procesu. Aktualnie w trakcie szkolenia w Instytucie Psychologii Procesu. Zajmuje się snami, Kołem Życia oraz tematem kobiecości.

(organizatorzy))REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNagrody wolontariatu powiatu tczewskiego 2022 – nabór zgłoszeń
Następny artykułOsuszanie ścian w tczewskiej „ósemce” – efekty widoczne po pół roku