W tym roku wprowadzamy pakiet powitalny dla naszych najmłodszych mieszkańców tzw. Wyprawkę tczewską. Prawo do wyprawki mają wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia br. i zameldowane w Tczewie.

W skład tczewskiej wyprawki wchodzi: body, kocyk, zabawka z pozytywką, książeczka dla dziecka, zakładka do książki, karta małego czytelnika oraz list powitalny od prezydenta Tczewa.

– Mam nadzieję, że upominek na powitanie kolejnych małych mieszkańców stanie się symbolem przywiązania do naszego miasta, będzie pamiątką dla dzieci i miłą niespodzianką dla rodziców – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Dla mnie to wyraz radości, że możemy przywitać na świecie kolejnych tczewian. Mam nadzieję, że wielu z nich zwiąże swoją przyszłość z Tczewem, a nawet jeśli nie – to zawsze pozostanie on dla nich miastem rodzinnym, do którego chętnie będą wracali nie tylko we wspomnieniach.

Aby ubiegać się o wyprawkę, należy wypełnić wniosek i złożyć do Urzędu Miejskiego. Wyprawka może być przekazana na dwa sposoby, co należy zaznaczyć we wniosku: można ją odebrać osobiście w UM lub poprzez wysyłkę na wskazany adres. Wniosek o przyznanie wyprawki składa się w terminie do 2 miesięcy od narodzin dziecka. Wkrótce pojawią się stosowne dokumenty (regulamin oraz wniosek) na stronie internetowej www.wrotatczewa.pl

Sponsorami wyprawki są: UM Tczew, spółki miejskie, GPEC, Clean Bud, WestRock z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Kurier Tczewski.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewscy nauczyciele testują się na obecność COVID-19
Następny artykułTczewska Biblioteka zaprasza przedszkolaki do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”