30 czerwca zakończyła się tegoroczna kampania MIŁO! w mieście. W akcji uczestniczyło w tym roku 2319 dzieci (rok temu 1698) z 7 szkół i 11 przedszkoli, dzięki czemu zmniejszył się znacząco odsetek dzieci dowożonych samochodem do placówek edukacyjnych.

Przedstawiamy wyniki z maja ponieważ był to najdłuższy (20 dni szkolnych) miesiąc kampanii, z najwyższą frekwencją oraz jego wyniki można porównywać do kampanii Rowerowy Maj jaka była prowadzona kilka lat temu w Tczewie. Jak zatem wygląda poziom frekwencji w dojazdach rowerem/hulajnogą/autobusem, czy też w dotarciu pieszo do przedszkola i szkoły w maju?

Poziom frekwencji wyniósł 69,2% (rok temu 54,5%):

– 49,9% (rok temu 40,0%) wśród przedszkoli i zerówek,

– 80,6% (rok temu 68,1%) dla klas 1,

– 84,3% (rok temu 74,8%) dla klas 2

– 85,5% (rok temu 73,4%) dla klas 3.

Daje nam to łącznie 32 077 (rok temu 18 515) aktywnych podróży do przedszkola i szkoły w maju.

Program edukacyjny kampanii MIŁO! w mieście polega na prowadzeniu zajęć w każdym przedszkolu i szkole na podstawie opracowanych scenariuszy oraz nagradzaniu  naklejkami dzieci w okresie marzec-czerwiec za docieranie do i z przedszkoli oraz szkół (klasy 0-3) rowerem, hulajnogą, pieszo oraz autobusem. Jest to pierwsza kampania, która zachęca do poruszania się pieszo i autobusem.

Rezygnując z dojazdów samochodem do szkoły i przedszkola, sprawiamy, że okolice placówek oświatowych są bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla dzieci, bo nie są zastawione parkującymi czy wykonującymi różne manewry autami. Wpłynie to też na lepszą jakość powietrza wokół szkół i przedszkoli.

Dzieci uczestniczące w kampanii otrzymały na zakończenie dyplom oraz talon na lody ze Spółdzielni Lodziarskiej JASNA.

Sponsorem nagród w kampanii jest firma FLEX. Kampania jest realizowana przez Urząd Miejski w Tczewie we współpracy z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł1 września – początek roku szkolnego
Następny artykułUczciliśmy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej