W niedzielę Pogoń Dekpol Tczew zagrała z Polonią Środa Wielkopolska.

Pomimo panującego zimna, tczewskiej drużynie udało się wejść w mecz i złapać mocno wiejący wiatr w swoje żagle. Dominacja i dobrze przemyślana gra pozwoliła otworzyć wynik spotkania już w czwartej minucie. Nadia Czarnecka zwodem minęła dwie zawodniczki i podała, do mającej trochę przestrzeni, Katarzyny Nowak. Ta dynamicznie ruszyła z piłką i bardzo mocnym uderzeniem skierowała ją w stronę bramki, bramkarka rywalek próbowała jeszcze ratować sytuację, jednak strzał okazał się za mocny i Pogoń objęła prowadzenie. Po strzeleniu gola, nadal nasi prowadzili grę i pewnie poczynali sobie w okolicach bramki Polonii, jednak zabrakło skuteczności i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Przeciwniczki, wyszły na drugą połowę nieco bardziej skoncentrowane i zaczęły częściej atakować bramkę bronioną przez Anię Kowalik. W rezultacie, po rzucie rożnym, zamieszaniu w polu karnym i przewinieniu Magdaleny Sobal, sędzia Michalina Diakow podytkowała rzut karny. Zawodniczka Polonii pewnie wykonała stały fragment gry i zawodnicy wrócili do remisowego rezultatu spotkania. Stracona bramka spowodowała mocniejszy atak. Już dziesięć minut później, Angelika Kwiatkowska, ładnym lobem znalazła Magdalenę Sobal, która zamieniła udane podanie, na bramkę, strzałem po długim rogu, nie dając szans bramkarce gospodyń. Mecz obfitował jeszcze w wiele emocji, jednak ostatecznie tczewskiej drużynie udało się dowieźć korzystny wynik do końca i zespół mógł się cieszyć trzecią wygraną z rzędu. Kowalik, Tabor, Wziątek, Jeleń, Rembalska, Nowak, Czarnecka (90′ Kurek), Kwiatkowska (65′ Banaszkiewicz), Sobal (90′ Wołejszo), Osowska (90′ Biskupska), Jędrzejewska (70′ Ścisłowska).

Już za tydzień, przy ul. Elżbiety 21A Pogoń Dekpol Tczew zmierzy się ze Skrą Częstochowa w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej, zapraszamy na trybuny.

[Pogoń Dekpol Tczew]

Poprzedni artykułFinanse, prawo, podatki – bezpłatne konsultacje
Następny artykułBadanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku (12-24 listopada 2021)