Nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego daje możliwość ubiegania się przez Gminę Miejską Tczew o wsparcie dla Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Rada Miejska w Tczewie, podczas majowej sesji, jednogłośnie podjęła uchwałę w tej sprawie.

Wsparcie może być udzielone na konkretne zadanie, w wysokości do 10 proc. kosztów przedsięwzięcia inwestycyjno-budowlanego.

– W pierwszej kolejności wniosek musiała zatwierdzić Rada Miejska – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Dotyczy on inwestycji w rejonie ul. Sadowej – pierwszego z trzech planowanych w tym miejscu budynków wielomieszkaniowych.  Budynek będzie mieścił 34 mieszkania, które będą rozdysponowane na zasadzie najmu, z partycypacją mieszkańców, czyli na zasadach, na jakich funkcjonują mieszkania TBS-owskie. Rozpoczęcie budowy planowane jest w III kwartale bieżącego roku, a lokatorzy wprowadzą się w 2022 r.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do istotnego zaspokojenia mieszkaniowych potrzeb mieszkańców Tczewa, zwiększenia liczby mieszkań wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu lokali mieszkalnych na wynajem realizowanych w ramach budownictwa czynszowego i jest zgodna z zasadami prawidłowej, zbalansowanej gospodarki mieszkaniowej – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Planowany koszt realizacji zadania wyniesie blisko 9 mln zł, zaś wnioskowana wartość wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa to 10 proc. tej kwoty.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułAplikacja wykryje, kto nie płaci za odbiór odpadów
Następny artykułTrwa przebudowa zabytkowego gmachu biblioteki