Tczew jest jednym z 40 miast, w których gościć będzie Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Wystawa będzie dostępna nieodpłatnie, od 14 do 16 sierpnia na Bulwarze Nadwiślańskim.

Ekspozycję będzie można zwiedzać w następujących godzinach:

– 14 sierpnia – godz. 12.00-18.00

– 15 sierpnia – godz. 10.00-18.00

– 16 sierpnia – godz. 10.00-16.00.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Ekspozycja przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” pokazuje najciekawsze osoby i wydarzenia z tamtych lat. W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają łatwo przejść przez najważniejsze informacje z lat 1918-1925. Wystawa została w tym roku rozszerzona o strefę dla najmłodszych, a miłośnicy nowych technologii będą mogli poznać historie bohaterów II RP dzięki trzem fabularnym filmom VR z serii „Niepodległa w kadrze”. Zwiedzanie wystawy wieńczy możliwość zrobienie pamiątkowego zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości w specjalnej fotobudce.

Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie wybranego filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu jest PKN ORLEN.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPlatforma HomeCare w tczewskim CKZ NAUKA – dla starszych i niepełnosprawnych
Następny artykułSpis źródeł ciepła – złóż deklarację!