10 września w Olivia Business Centre mieszkańcy metropolii po raz trzeci zmierzą się z pytaniami w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii. Dotychczas chęć udziału w konkursie zadeklarowało ponad 100 osób. Wciąż można się jeszcze zapisać, ale warto się pośpieszyć bo pula miejsc jest ograniczona.

Jeśli masz wątpliwości, czy podołasz wyzwaniu, podpowiadamy jakich pytań się spodziewać.

1. Z wieży ratuszowej którego miasta w metropolii rozbrzmiewa codziennie hejnał kaszubski?
2. Jak nazywa się najwyższe wzniesienie w pasie Pojezierza Kaszubskiego?
3. Czego NIE kupują metropolitalne gminy w ramach wspólnych zakupów?
4. Replika którego z dworców metropolii istnieje w Japonii?
5. Kiedy miały miejsce symboliczne zaślubiny Polski z morzem w 1920 r.

6. Gdzie urodził się satyryk, aktor, rysownik Jacek Fedorowicz?

Na uczestników czekać będzie 60 pytań z czterema odpowiedziami, z których tylko jedna jest prawidłowa. Test podzielony będzie na 10 kategorii tematycznych: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia.

Do udziału w wydarzeniu wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Do podjęcia wyzwania zachęca również prezes Rady OMGGS, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

– Zapraszam do udziału w „Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii”. Jeżeli historia, geografia, zagadnienia gospodarcze czy społeczne nie mają dla Ciebie tajemnic, podejmij wyzwanie. Satysfakcja gwarantowana, piękne widoki na metropolię także, bo wydarzenie odbywa się 130 metrów nad ziemią, na terenie kompleksu biurowego Olivia Business Centre, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – mówi prezes Rady OMGGS Wojciech Szczurek.

Wielki Test Wiedzy o Metropolii to nie tylko możliwość sprawdzenia wiedzy o regionie, ale przede wszystkim dobra zabawa i mnóstwo atrakcji. Poza częścią konkursową uczestnicy będą mogli zwiedzić taras widokowy na 32. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku, skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto, Kaszuby i Zatokę Gdańską.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Mistrz wiedzy o metropolii otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Drugie miejsce premiowane będzie nagrodą w wysokości 3 tys. zł, a trzecie miejsce kwotą 1 tys. zł. 

ZGŁOSZENIA

Test odbędzie się w sobotę 10 września o godz. 11:00 w budynku Olivia Star. Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Rejestracja jest bezpłatna. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić ELEKTRONICZNY FORMULARZ. Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

(OMGGS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBoeing, boeing – spektakl teatralny – 16 września
Następny artykułRowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez powiat tczewski