20 września zawarta została umowa na rozbiórkę  istniejącego oraz budowę nowego wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 009 Warszawa Wschodnia – Gdańsk Główny, w ulicy Mostowej w Tczewie.  Termin wykonania zadania to 450 dni.

Umowę podpisali: Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, reprezentujący Gminę Miejską Tczew oraz Wojciech Zawarczyński i Ewa Szymańska, ze strony wykonawcy, czyli firmy Strabag.

Prace rozpoczną się od przygotowania drogi dojazdowej, ale przynajmniej do końca października nie należy się spodziewać utrudnień w ruchu.

– Inwestycja nie będzie łatwa. Na pewno dużo problemów pojawi się podczas przebudowy mediów, przeprowadzenia ich przez teren kolei. Sama budowa, na dość małym terenie, będzie również dla nas sporym wyzwaniem – powiedział W. Zawarczyński.

Zadanie kosztować będzie nieco ponad 21 mln zł, jest to największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie przez miasto.  Jest ona niezbędna ze względu na bardzo zły stan techniczny obecnego wiaduktu. Nowa konstrukcja ma być gotowa do końca 2022 r.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpektrum – Pomorski System Usług Doradczych – nabór wniosków
Następny artykułJarmark Handmade