Pierwsze samochody przejechały dzisiaj nowym wiaduktem łączącym ul. Nowy Rynek z ul. Kolejową. Byla to największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Tczewie.

Remont rozpoczął się w październiku 2021 r. – Była to inwestycja niezbędna ze względu na stan techniczny dawnego obiektu, który zagrażał bezpieczeństwu użytkowników. Wiadukt zapewnia komunikację między północno-wschodnim rejonem miasta – Zatorzem i dalej Os. Staszica a pozostałą częścią Tczewa. Ułatwia on także komunikację z firmami na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Z ramienia Gminy Miejskiej Tczew zadanie prowadził Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą jest Strabag Sp. z o. o. Umowa z wykonawcą opiewała na ponad 21 mln zł, z czego ok. 10,5 mln stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Była to największa miejska inwestycja drogowa w Tczewie w ostatnich latach i stanowiła duże wyzwanie inżynieryjne. Prace rozpoczęto od rozbiórki poprzedniego wiaduktu, aby w tym samym miejscu nasunąć nową konstrukcję, zmontowaną uprzednio na boisku przy ul. Elżbiety. Nowy wiadukt jest posadowiony o ok. 1 m wyżej od swojego poprzednika.
Wszystkie prace odbywały się nad czynną linią kolejową.
W otwarciu, oprócz prezydenta miasta Mirosława Pobłockiego wzięli udział m.in. poseł Kazimierz Smoliński, prezes OMGGS Jacek Karnowski, przedstawiciele wykonawcy, radni i mieszkańcy Tczewa.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTwórcze spotkania w CKiS – każda środa sierpnia
Następny artykuł79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – zmiana miejsca uroczystości