Tradycyjnie na rozpoczęcie każdego sezonu bilardowego w tczewskim klubie Arkadia rozgrywany został Memoriał Damiana Grzmila, dla upamiętnienia juniora Arkadii Tczew. Tym razem do rywalizacji przystąpiło aż 23 zawodników z Gdańska, Gdyni, Malborka, Starogardu Gd. i Tczewa. Oprócz sportowej rozgrywki najważniejsze było spotkanie się w bilardowym gronie, aby powspominać o Damianie.

Do ćwierćfinału awansowała najlepsza ósemka turnieju. Kamil Sząszor pokonał Grzegorza Lasotę, Paweł Błachowski wygrał z Patrykiem Statkiewiczem, Tomasz Młodziński okazał się lepszy od Pawła Boguszewskiego a Michał Stojałowski zwyciężył Cezarego Antczaka. Dzięki temu z trzech zawodników tczewskiej Arkadii dwóch awansowało do półfinałów. W zaciętej walce o zwycięstwo Błachowski pokonał Sząszora a Stojałowski Młodzińskiego. W finale rozpędzony Paweł Błachowski pewnie ograł Michała Stojałowskiego i zgarnął największy pamiątkowy puchar. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Młodziński, pokonując Kamila Sząszora.

Poziom turnieju uczestnicy ocenili za wysoki, gdyż do rywalizacji stanęło wielu zawodników stanowiących czołówkę Pomorza. Doceniono też jak zawsze miłą i rodzinną atmosferę panującą w klubie Arkadia. Następny turniej już za rok.

Arkadia Tczew

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKoduj z Gigantami – szyfry i zagadki – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży
Następny artykułPanorama Miasta – wydania 2022