130 wystawców i tłumy odwiedzających wzięły udział w jedenastej edycji Pchlego Targu.

Do Tczewa przybyli wystawcy m.in. z Olsztyna, Fromborka, Grudziądza, Malborka, Elbląga, Iławy, Trójmiasta, ale jak zwykle najwięcej było z Tczewa, powiatu tczewskiego i starogardzkiego. Po raz kolejny okazało się, że formuła handlu „pod chmurką” doskonale sprawdza się w Tczewie. Pchli Targ odbył się na tczewskiej starówce, wystawcy ulokowali się na Pl. Hallera oraz sąsiednich uliczkach: Mickiewicza, Krótka, Wyszyńskiego, J. Dąbrowskiego i na Skwerze Doktora Schefflera.

Na Skwerze Różanym umilała czas muzyka na żywo. Zaprezentowała się Kociewska Orkiestra Dęta Torpeda, akordeonista Paweł Ratajek i Paweł Wiśniewski oraz Vadim Gavva. Można było kupić wiele atrakcyjnych towarów m.in. wyroby rękodzielnicze, biżuterię, wyroby kolekcjonerskie, płyty, kasety, starocie, książki, naczynia, monety, zegarki, obrazy, a także zabawki dla dzieci i ubrania.

Animatorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy. Na pl. Hallera pojawił się szczudlarz, mim oraz kuglarz. Nie zabrakło chętnych do udziału w zabawach plenerowych oraz warsztatach garncarstwa artystycznego. Organizatorem imprezy była Fabryka Sztuk.

M. LinkREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDziałania teatralne Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku 2023
Następny artykułYuku i magiczny kwiat – Poranek Filmowy Przyjazny Sensorycznie – 18 czerwca