W minioną sobotę, 19 listopada, odbyła się ostatnia kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej. Wicelider tabeli grupy pierwszej Arkadia II Tczew podejmowała na swoich stołach lidera Green Club V Gdańsk.

Tczewianie, aby zakończyć rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu potrzebowali zwycięstwa w stosunku 6:0. Zadanie trudne, ale zawodnicy Arkadii od początku do końca byli bardzo zmotywowani, aby osiągnąć swój cel. W pierwszym pojedynku Michał Stojałowski i Kacper Konkel bez problemu pokonali Krzysztofa Wodeckiego i Pawła Zalewskiego.

Dużo ciekawiej było w grach singlowych. Najpierw Cezary Antczak okazał się lepszy od Konrada Kleinszmita, a potem Krzysztof Szczepański pokonał Roberta Lecha wbijając w ostatniej partii decydującą bilę.

W rewanżu również jako pierwsi swój pojedynek zakończyli debliści. Kacper Konkel z Cezarym Antczakiem wygrali z Robertem Lechem i Konradem Kleinszmitem. W grach indywidualnych Krzysztof Szczepański pokonał Pawła Zalewskiego, a Michał Stojałowski stoczył zacięty bój z  Krzysztofem Wodeckim. Bilardzista gości rozpoczął pojedynek bardzo efektownie prowadząc 5:0. Potem zawodnik z grodu Sambora nabrał wiatru w żagle i ostatecznie pokonał Wodeckiego 8:6.

Mecz ten był godnym starciem lidera z wiceliderem. Obie ekipy uzyskały awans do grudniowego Turnieju Finałowego II ligi, którego stawką jest awans do I ligi. Pierwszą grupę drugiej ligi w rundzie zasadniczej wygrywa ARKADIA II TCZEW.

Tego samego dnia Arkadia III Tczew pojechała do Gdańska na mecz z drużyną Green Club III. W pierwszym starciu gospodarze od początku do końca dyktowali warunki gry i pokonali tczewian 3:0. W rewanżu w ekipie z Tczewa jedynie Jakub Śliżewski powalczył ze swoim przeciwnikiem. Ostatecznie nie dał rady pokonać swojego rywala i Arkadia III Tczew przegrała 0:6 z miejscowym Greenem, zajmując ostatniej miejsce w ligowej tabeli. W drużynie z grodu Sambora zagrali: Paulina Rutkowska, Mateusz Grzębski, Paweł Guziński oraz Jakub Śliżewski.

(Klub Sportowy Arkadia Tczew)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułProjekt budżetu na 2023 r. – konsultacje społeczne 1 grudnia
Następny artykułNagrody wolontariatu powiatu tczewskiego 2022 – nabór zgłoszeń