Tczewianin Witold Śliwiński zdobył tytuł wicemistrza świata podczas mistrzostw w Jabloncu nad Nysą w Czechach. Medalista spotkał się z wiceprezydentem Tczewa Adamem Urbanem.

– W 2022 roku, po ponad 20 latach, wziąłem udział w Mistrzostwach Polski w modelarstwie okrętowym – tłumaczy W. Śliwiński. – Od lat buduję modele w skali 1/700 i to jest klasa C6 wg. przepisów NAVIGA (jest to odpowiednik piłkarskiej FIFA). Zabrałem 3 modele wykonane w ostatnich dwóch latach i wszystkie zdobyły złote medale. Zaznaczam, że nie startuje zawodnik , tylko modele . W tym roku powtórzyłem ten sukces , ale z dwoma innymi pancernikami . Na skutek tych wyników otrzymałem nominację do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w Jablońcu nad Nysą w Republice Czeskiej.

Na mistrzostwach było ponad 320 modeli z 14 krajów. Mimo dużej zmiany przepisów  oraz nowych technologii w modelarstwie, model krążownika liniowego Renown, wykonany przez tczewianina,  zdobył srebrny medal, a model pancernika Warspite powtórzył ten sukces plasując się również na srebrnej pozycji . Z Czech W Śliwiński wrócił z tytułem Wicemistrza Świata.

Gratulujemy!REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJubileusz „czwórki” i nagrody dla nauczycieli
Następny artykułJak głosowaliśmy w Tczewie