20 marca o godz. 18:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z panią Joanną Szczyburą, mieszkanką naszego miasta, która niedawno wydała swoją debiutancką książkę zatytułowaną „Taką, jaka jestem”.

O KSIĄŻCE
Michalina – kobieta, którą porzucił narzeczony, córka sławnego ojca, zbierająca niechciane plony jego popularności. Postanawia zmienić swoje życie i wyprowadzić się do Gdańska.
Kuba – mężczyzna, który z dnia na dzień musiał nauczyć się być tatą wyjątkowego chłopca i samodzielnie radzić sobie z problemami wspólnego życia.
Maks – chłopiec ze spektrum autyzmu, złakniony ciepła i zrozumienia, który potrafi skraść serce już od pierwszego kontaktu.
Spotykają się w windzie gdańskiej kamienicy, do której wprowadza się Michalina na skutek zawirowań w swoim życiu. Los (a może poznana w pociągu wróżka Jasmina) postanawia połączyć ich wyboiste ścieżki, jednak wzajemna fascynacja rozwija się powoli, bo oboje są ostrożni, jak to kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością. Kiedy wydaje się, że wszystko jest już na najlepszej drodze do szczęśliwego zakończenia, wracają duchy przeszłości, których mieli nadzieję już nigdy nie spotkać.

AUTORKA
Joanna Szczybura – z wykształcenia anglistka i italianistka, nauczycielka z wieloletnim stażem i niegasnącą pasją nauczania. Miłośniczka literatury wszelakiej, podróży i dobrego jedzenia, zwłaszcza włoskiego. Na co dzień szczęśliwa żona i mama dwojga prawie dorosłych dzieci, właścicielka kundelka Loco. Mieszka w niewielkim miasteczku na Kociewiu, ale na emeryturze zamierza osiąść gdzieś blisko wielkiej wody, bo morze to jej miłość. Od kiedy pamięta, układa w głowie historie, a teraz wreszcie zdecydowała się je uwolnić i puścić w świat.

Rozmowę z autorką przeprowadzi Janek Skerka.

Spotkanie odbędzie się w środę, 20 marca o godzinie 18:00 w KLUBIE MUZYCZNYM CENTRUM KULTURY I SZTUKI W TCZEWIE (ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10). Będzie to doskonała okazja, aby osobiście poznać autorkę, porozmawiać z nią na temat jej twórczości, zadać pytania oraz zakupić książkę.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJarmark wielkanocny – zmiana organizacji ruchu
Następny artykułEksploatacja fontann i zdrojów wodnych w okresie od maja do listopada 2024 r.