ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

CO MOŻNA ZOBACZYĆ?

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA

Tczew, Bulwar Nadwiślański im. Księcia Sambora II, parking

TERMINY

1 września (piątek) – godz. 11:00-19:00

2 września (sobota) – godz. 11:00-19:00

3 września (niedziela) – godz. 10:00-16:00

ORGANIZATOR

Biuro NIEPODLEGŁA, Muzeum II Wojny Światowej

WSPÓŁPRACA

Fabryka Sztuk

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu Iskry Niepodległej jest ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Szczegóły i pełna trasa Iskier Niepodległej: https://iskryniepodleglej.pl/REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułImprowizacja na żywo do filmu niemego pt. „Bestia” z Polą Negri w ramach X Tczewskich Wieczór Organowych – 23 września
Następny artykułUmyją pojemniki na odpady