Spotkanie przy ławeczce Patrona festiwalu Twórczości Kociewskiej zainicjowało działania promocyjne XV edycji tego wydarzenia. 

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Jodełka” wraz z rodzicami i nauczycielami, a także młodzież licealna z Centrum Kształcenia Zawodowego NAUKA oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, głównego organizatora i koordynatora Festiwalu. Na wydarzenie przybyli również przedstawiciele tczewskich placówek kulturalnych – Miejskiej Biblioteki Publicznej i Fabryki Sztuk. Dzieci z grupy “Kangurki”z wychowawczynią Agnieszką Wantke zaśpiewały hymn kociewski, piosenkę “Nima to jak na Kociewiu”oraz zaprezentowały inscenizację z wybranymi wierszami w gwarze kociewskiej. Przedszkolali przystrojone w strój kociewski, nie tylko wykazały się umiejętnościami recytatorskimi, ale także wokalnymi i tanecznymi. Z kolei młodzież licealna z CKZ Nauka pod kierunkiem Katarzyny Bugaj zaprezentowała piosenkę “O mój ogródecku”, która wprawiła słuchaczy w beztroski i sentymentalny nastrój.

Działania tegorocznej edycji festiwalu przedstawił Janusz Landowski, prezes TMZT oraz Eleonora Lewandowska, koordynator festiwalu i wiceprezes TMZT, którzy jednocześnie rozdawali ulotki z programem XV Festiwalu, a uczniowie z CKZ NAUKA częstowali mieszkańców i uczestników spotkania własnymi wypiekami i słodkościami.

Festiwal podsumuje gala finałowa z udziałem wybranych laureatów w sali koncertowej CKiS w Tczewie, 24 listopada o godz, 17:00.

Partnerami i współorganizatorami Festiwalu są: MBP w Tczewie, Fabryka Sztuk, CKiD oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.

Festiwal został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Tczewa i Powiatu Tczewskiego. Nagrody i upominki dla laureatów i uczestników ufundowali także Marszałek Województwa Pomorskiego oraz liczni sponsorzy.

Szczegóły dot. Festiwalu na stronie: https://www.tmzt.tczew.pl/xv-festiwal-tworczosci-kociewskiej-im-romana-landowskiego-13-24-listopada-2023-r/

JL

Fot. Jacek CherekREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWrzesień to miesiąc świadomości FASD
Następny artykułCiepłe Mieszkanie – nabór wniosków o dofinansowanie