W upalną sobotę 19 czerwca odbył się turniej siatkówki plażowej rozpoczynający sezon letni. Inauguracyjne rozgrywki przyciągnęły 17 zespołów (3 kobiet, 8 open i 6 w kategorii 40+). Turniej przebiegał w miłej atmosferze, jak się później okazało największym przeciwnikiem każdej drużyny okazała się pogoda.

W każdej kategorii mecze rozgrywane były w grupach systemem każdy z każdym. Ze względu na 3 zespoły w kategorii kobiet, mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów po 21 punktów każdy.

Pewne zwycięstwo w tej kategorii odniosła para Bednarek/Kirszenstein wygrywając oba swoje mecze 2:0. Mecz, który okazał się walką o III miejsce był bardzo zacięty. Ostatecznie lepsze okazały się Panie z duetu Mituś/Grzybek, które pokonały w tie-break parę Zdrojek/Wróbel.

W kategorii 40+ rozegrano mecze w dwóch grupach po 3 zespoły. Zwycięzcy grup walczyli w finale o końcowy triumf, a drużyny miejsc rozgrywały mecz o III miejsce w turnieju.

Walka o finał w obu grupach była zacięta do samego końca, mecze były wyrównane. Ostatecznie w finale zameldowały się pary Pielak/Dusowski oraz Łazarski/Ciesielski. To starcie również stało na wysokim poziomie, emocjonujący mecz wygrali ostatecznie panowie Pielak/Dusowski 21:18. W walce o III miejsce para Karnowski/Bieliński ograli duet Szwajkowski/Kowalski 21:16. Mimo punktowej przewagi zwycięzców w tym meczu również nie zabrakło emocji

W kategorii OPEN drużyny również podzielono na 2 grupy gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym. Po zakończonych zmaganiach grupowych rozegrano półfinały w których mierzyły się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy grając na krzyż.

Do półfinałów dość pewnie awansowały wszystkie występujące w niej pary, a to gwarantowało emocje. Mimo lejącego się z nieba żaru zawodnicy nie odpuszczali i walczyli o każdy punkt. W pierwszym półfinale lepsi okazali się Bąk/Kaszowicz wygrywając 21:18 z parą Malkiwewicz/Karolczyk. W drugim półfinale po zaciętej końcówce Skotarek/Sobstyl pokonali duet Szymkowiak/Zemlik 24:22

W finale mierzyły się pary Skotarek/Sobstyl oraz Bąk/Kaszowicz. Po ciekawym spotkaniu ostateczny triumf odnieśli Skotarek/Sobstyl pokonując rywali 21:17. W meczu o III miejsce zwyciężyli Szymkowiak/Zemlik pokonując parę Mallkiewicz/Karolczyk 21:18.

Turniej zorganizowany został jako rozgrzewka przed corocznym Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej, które rusza już 8 lipca.

(TCSiR)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Czyste Powietrze” – od 2022 r. koniec dotacji na piece węglowe
Następny artykułProgram Czyste powietrze – spotkanie dla mieszkańców