Dzisiaj (8 lutego), przekazane zostaną pierwsze nakrętki zebrane w sercach-skarbonkach. Środki uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na rehabilitację małych tczewian.

Nakrętki zostały przekazane dwóm pierwszym wnioskodawcom – zgodnie z regulaminem, każdy otrzymał po  200 kg nakrętek, które przeznaczy na cele charytatywne.

Oba wnioski dotyczą pomocy dla mieszkańców Tczewa – jeden dla chłopca chorującego na porażenie mózgowe – środki z zebranych nakrętek zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację dziecka. Drugi wniosek dotyczy 1,5-rocznej dziewczynki należącej do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” . Dziecko urodziło się z rozszczepem kręgosłupa oraz przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem.  Środki  ze sprzedaży nakrętek mają zostać przeznaczone na rehabilitację i zakup sprzętu.

W Tczewie mamy już 5 skarbonek na nakrętki – przed Urzędem Miejskim, obok apteki przy ul. Czyżykowskiej, na Os. Garnuszewskiego (obok Szkoły Podstawowej nr 11) oraz dwie  na Suchostrzygach – w rejonie skweru przy fontannie oraz przy pasażu między SP 4 a ul. Żwirki.

Nakrętki ze skarbonek mogą otrzymać jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje lub inne zarejestrowane organizacje, zajmujące się statutowo zbiórką pieniędzy na cele charytatywne, jak również placówki oświatowe lub osoby fizyczne, które zadeklarują przekazanie środków uzyskanych ze sprzedaży nakrętek na konkretne zbiórki, prowadzone przez uprawnione do tego podmioty. Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest wypełnienie i złożenie deklaracji do Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Po każdorazowym zebraniu 200 kg nakrętek, rotacyjnie Zakład Usług Komunalnych przekaże zebrane nakrętki poszczególnym uczestnikom akcji, zgłoszonym do UM. Każdy uczestnik akcji zobowiązuje się do odbioru nakrętek własnym transportem.

Więcej o akcji: https://wrotatczewa.pl/wiecej-skarbonek-na-plastikowe-nakretki/

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUwaga – intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne!
Następny artykułWyprawka Tczewska – pierwsza dla małej Zosi