Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Tczewskiej uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej Romana Landowskiego.

22 sierpnia minęła szesnasta rocznica śmierci pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem. Podczas wspólnego spotkania przy ławeczce poety przypomniano dorobek urodzonego w Świeciu, mieszkającego w Tczewie i Czarnej Wodzie regionalisty. Kociewski twórca pozostawił po sobie 14 książek m.in. „Bedeker Kociewski”. Był też twórcą „Kociewskiego Magazynu Regionalnego”, który ukazuje się do dzisiaj. Za swoją działalność pisarz otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Tczewa.

Była to także okazja do powitania nowych członków ZKP oddział Kociewski w Tczewie, którym prezes Oskar Ludwiczak wręczył legitymacje członkowskie: Agacie Łaniewskiej i Miłoszowi Galińskiemu.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie – oddział Kociewski w Tczewie i Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej.

Zrzeszenie Kaszubsko PomorskieREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWarsztaty artystyczne 2023/2024 – informacje o naborze
Następny artykułKoncert w parku za CKiS – Harcerska Orkiestra Dęta – 10 września