Na Wielkanoc – Fabryka Sztuk online

45

W ramach działalności online Fabryka Sztuk przygotowała trzy filmy dostępne na kanale YouTube:

  • opowieść etnograficzną „Zwyczaje wielkanocne”

Co wielkanocne palmy mają wspólnego z czarownicami, gradobiciem i bólem gardła? Jak wygląda pogrzeb żuru i śledzia? Czym różnią się pisanki od kraszanek? Na czym polega śmigus, a co to jest dyngus? – pytań co niemiara. Odpowiedzi dostarcza etnolożka Kamila Gillmeister, która przybliża zwyczaje wielkanocne – te mniej i bardziej znane w dzisiejszych czasach.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=El2Z0x4YdXw

  • warsztaty artystyczne „Koszyczek wielkanocny”

Plastyczka Aleksandra Ujazdowska pokazuje, jak przy użyciu kolorowych kartek, nożyczek, kleju i drobnych ozdób wykonać ozdobę wiosenno-wielkanocną.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=8lcLBJTo9QQ

  • warsztaty artystyczne „Wełniane zwierzaki na Wielkanoc”

Graficzka komputerowa Natalia Kuśmierczuk uczy, jak zrobić przesympatycznego kurczaczka, zajączka i koci koci… Kociewiaka oraz udowadnia, że własnoręcznie wykonane maskotki mogą zainspirować do zabawy w teatr.

Film: https://youtu.be/Yjg8HBOJbIA

Na tym nie koniec świątecznej oferty. Już w najbliższy wtorek na fanpage’u Fabryki Sztuk pojawi się post zachęcający do zamieszczania w komentarzach zdjęcia samodzielnie wykonanej dekoracji, która ozdobi nasze domy na nadchodzące święta. Autorzy najładniejszych prac otrzymają drobne nagrody. Konkurs potrwa do 6 kwietnia br.

Życzymy spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZ Zuzią i Julkiem w kosmosie – lekcja biblioteczna online
Następny artykułWandale niszczą, a tracimy wszyscy