Do końca grudnia potrwa przebudowa mostu nad Kanałem Młyńskim, w ciągu ul. Łąkowej.

Inwestycja jest związana z budową  ostatniego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej. Most przy ul. Łąkowej, ze względu na bardzo zły stan techniczny, wymagał pilnej przebudowy, a właściwie wyburzenia i postawienia nowej konstrukcji. Zadanie wymaga też dobudowania brakującego odcinka drogi dla rowerów – od mostu w górę ul. Łąkową.  Inwestycja rozpoczęła się w lipcu, a termin jej zakończenia upływa z końcem grudnia.

Jak informuje Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg,  prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Prace związane z budową konstrukcji mostu wykonano już w 90%, roboty branży teletechnicznej w 50%, a branży sanitarnej i elektroenergetycznej w 25%.

Jeśli chodzi o budowę  odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej, zadania związane z branżą drogową wykonane zostały w 70%, branża sanitarna – blisko 90%, zaś branża elektroenergetyczna i teletechniczna – ok. 50%.

Budowa Wiślanej Trasy Rowerowej i przebudowa mostku nad Kanałem Młyńskim to inwestycja samorządu miasta Tczewa. Z ramienia miasta prowadzi ja Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą jest firma Roka  Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego. Koszt zadania to 3,4 mln zł.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

M.M.

Fot. Miejski Zarząd Dróg

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKajakiem przez Wisłę – na spotkanie z Andrzejem Netkowskim
Następny artykułRemis na boisku lidera