Międzypokoleniowy wieczór poetycko-literacki

130

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców Tczewa na międzypokoleniowy wieczór poetycko-literacki pt. „Każdy odczuwa ją inaczej”, który odbędzie się  w niedzielę, 24 października, o godzinie 17.00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Scenariusz widowiska powstał z wykorzystaniem tekstów literackich, które zostały napisane na ogłoszony przez organizatora konkurs, nawiązujący do osobistych odczuć związanych z pandemią. Wyróżnieni autorzy: Ewa Birna, Tadeusz Charmuszko, Nina Cichocka, Beata Czubacka, Eugenia Kondzielewska, Barbara Kozikowska, Kamila Edyta Lubińska, Dorota Sierszyńska, Grażyna Szymecka-Deptuła.

Projekt zakłada również działania międzypokoleniowe i w castingu aktorskim została wyłoniona młodzież, która wystąpi na scenie wraz z aktorami Teatru TUTW.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Weintz

Oprawa muzyczna:  Zuzanna Wężyk i Magdalena Sowińska

Aktorzy:  Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Barbara Brożek,  Bożena Czech, Katarzyna Dziedzińska, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Barbara Kisiel, Agata Muszyńska,  Krystyna Ptaszkowska, Roksana Sadowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska.

Koordynator projektu: Maria Banna

(TUTW)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGala finałowa – 15 października w CKiS
Następny artykułWykład o witrażownictwie