Dzisiaj, w strugach deszczu, oficjalnie została oddana do użytku ul. Kwiatową po remoncie. Prace były prowadzone na odcinku o łącznej długości 370 m.

Efektem zrealizowanego zadania jest odtworzona nawierzchnia z prefabrykowanych płyt drogowych o szerokości 6,5 m. W ramach inwestycji wykonano niezbędne prace towarzyszące jak np. profilowanie podbudowy, regulacja wysokościowa istniejących zjazdów i zwieńczeń urządzeń sieci uzbrojenia technicznego w obrębie jezdni.

Wykonawcą robót była firmaBDIN Mariusz Ćwikliński z siedzibą w  Rajkowach.

Koszt zadania blisko 959 tys. zł, z czego połowa pochodziła z budżetu miasta, a połowa to dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W otwarciu wzięli udział parlamentarzyści – senator Ryszard Świlski oraz poseł Jacek Karnowski. Obaj wyrazili ogromne uznanie dla osiągnięć prezydenta Mirosława Pobłockiego. Podkreślili znaczenie inwestycji zrealizowanych w mijającej kadencji – m.in. rewitalizację Zatorza, przebudowę dróg (m.in. Gdańskiej), budowę nowych obiektów sportowych – lodowiska, stadionu lekkoatletycznego.- Trudne czasy wymagają silnych i zdecydowanych włodarzy, a takim jest prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki – powiedział poseł Jacek Karnowski.

– A ja cieszę się, że w Sejmie i Senacie są parlamentarzyści, na których miasto Tczew może liczyć. Dziękuję za współpracę i mam  nadzieję na pomoc w kolejnych przedsięwzięciach – powiedział prezydent M. Pobłocki.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPromocja książki Józefa Golickiego “Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku – 8” – 15 marca
Następny artykułNabór wniosków na mieszkania z partycypacją przy ul. Sadowej