Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie znalazło się w gronie 200 ośrodków kultury z całej Polski, które otrzymały grant w konkursie dotacyjnym Konwersja cyfrowa domów kultury.

Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło 1221 wniosków.

Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać środki na realizację projektu Pracowni Nowych Mediów. Grant zdobyliśmy z programu, którego celem jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w odpowiednie kompetencje cyfrowe oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności w formie cyfrowej i online, szczególnie ważnej w obliczu trwającej pandemii COVID 19. Są to więc środki na szkolenia i inwestycje, dzięki którym staniemy się nowocześniejszym ośrodkiem o ofercie bardziej dostosowanej technologicznie do zmieniających się warunków działania i wymagań mieszkańców. – mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Projekt CKiS, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 146 600 zł zakłada utworzenie Pracowni Nowych Mediów. Pracownia składać się będzie z pracowni filmowej, komputerowej i studia podcastowego. W ramach zadania zamierzamy zakupić sprzęt, umożliwiający zwiększenie zakresu działalności w formule on-line, ograniczonej brakiem wyposażenia i środków na usługi zewnętrzne. Inwestycja ta zapewni ciągłość funkcjonowania CKiS w warunkach pandemicznych m.in. poprzez rejestrację i streaming wydarzeń i zajęć artystycznych, tworzenie kontentu do mediów społecznościowych, małych form filmowych, reportaży, fotorelacji czy audycji w studio podcastowym.

 Pracownia Nowych Mediów to także rozwinięcie oferty warsztatowej m.in. o zajęcia z nowych mediów, filmowe, dziennikarskie czy z projektowania graficznego, realizowane w formule zdalnej i stacjonarnej, dla różnych grup mieszkańców, w tym dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

Więcej o Konwersji cyfrowej domów kultury i Wyniki naboru na stronie Narodowego Centrum Kultury. 

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZbrodnia i karaoke – spektakl muzyczny odwołany
Następny artykułKarty Mieszkańca Tczewa – już dostępne