Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę plenerową „Koncertowo”, której autorem jest Dariusz Wałaszewski – pracownik placówki i zapalony miłośnik muzyki.

W wieku dwóch lat po raz pierwszy uczestniczył w koncercie, na który zabrała go mama. Na scenie występowała Urszula, a on grzecznie siedział w dziecięcym wózku. Gdy miał dziesięć lat, zaczął kupować płyty, a w 2001 roku występ grupy Maanam z charyzmatyczną Korą przekonał go do tego, że warto bywać na koncertach. Kilka lat później przyszedł czas na występy zagranicznych gwiazd. Latem 2009 r. uczestniczył w wydarzeniu muzycznym „Zaczęło się w Polsce” z udziałem Kylie Minoque i grupy Scorpions. Niestety wówczas nie myślał o fotografowaniu swoich muzycznych przeżyć. Taki pomysł przyszedł mu do głowy trochę później i zaowocował niezliczoną ilością koncertów i jeszcze większą liczbą zrobionych zdjęć.

W efekcie tego powstała wystawa „Koncertowo”, na której zostały przybliżone sylwetki artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, okraszone fotografiami i osobistymi wspomnieniami. Plejadę gwiazd tworzą m.in.: Phil Collins, Depeche Mode, Simply Red, Jamiroquai, Aerosmith, Mariah Carey, The Chemical Brothers, Justin Timberlake, Budka Suflera i wiele innych.

W obecnej sytuacji ekspozycja ma przypomnieć czasy, kiedy bez ograniczeń mogliśmy korzystać z tej fantastycznej formy rozrywki, jaką są koncerty. To magiczne spektakle dla kolekcjonerów wrażeń.

wystawa „Koncertowo”

komisarz: Dariusz Wałaszewski/Fabryka Sztuk

Tczew, węzeł transportowy przed dworcem kolejowym

30.04-30.08.21 r.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRząd łagodzi obostrzenia epidemiczne
Następny artykułDostawa samochodu osobowego elektrycznego dla Straży Miejskiej w Tczewie