Czy wiesz, że jazda rowerem poprawia sprawność fizyczną i wydolność organizm. Wpływa na zwiększenie pojemności płuc i obniżenie „złego” cholesterolu?

Dzięki codziennej jeździe rowerem do pracy wpływamy pozytywnie na nasz nastój. Ruch uwalnia endorfiny, hormony szczęścia, które odstresowują, relaksują, sprawiają, że pełni energii i bardziej kreatywni zaczynamy nowy dzień pracy.

Użytkowanie roweru to działanie proekologiczne. Auta produkują spaliny, które przyczyniają się do i tak już złej jakości powietrza co przyczynia się do częstszych chorób układu oddechowego.

Nie lubicie korków prawda? Uwięzienie w aucie, obawa o to, czy zdążymy do pracy na czas, wielu z nas potrafi wytrącić z równowagi. Tymczasem wybierając rower, możemy w pełni polegać na sobie.

Ponadto wybierając rower nie mamy problemu z parkowaniem. Rower nie zajmuje dużo miejsca, można przypiąć go prawie wszędzie.

I na koniec – oszczędność. Wybierając rower odchodzą nam koszty związane z paliwem i eksploatacją samochodu.

Ale jak to wszystko osiągnąć?

Zapisz się do konkursu Rowerem do pracy. Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o nagrody, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.

W V edycji konkursu, tak, jak w zeszłych latach, przeliczamy wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty. Uczestnicy za zdobyte punkty mają możliwość zakupu nagród w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl ( http://www.roweremdopracy.tczew.pl).

Wśród nagród, dostępne są gadżety rowerowe m.in.: dzwonki rowerowe, pokrowce na siodełko, czy zapięcia do roweru typu U-lock, a także vouchery do lodziarni JASNA, kawiarni Plumkawka, restauracji YOU, Bar Mleczny Kociewiak oraz bilety do kina Helios.

Dzięki uczestnictwie w konkursie możesz pomóc też innym. Zdobyte punkty można wymieniać na obiady dla osób bezdomnych z Tczewskiej Ogrzewalni. Miejsce to jest prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Tczewskie. Posiłek z Baru Mlecznego Kociewiak dostarczą Tczewscy Kurierzy Rowerowi.

W konkursie uczestniczą 62 firmy oraz ponad 469 pracowników. Dotychczas uczestnicy przejechali ponad 21 tys. razy pokonując dystans ponad 134 tys. km.

Rejestracja firm i pracowników będzie trwała do końca konkursu czyli do 31 października br.

Konkurs „Rowerem do Pracy” jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta.

Sponsorami konkursu są:

– FLEX

– Salon Rowerowy Bogdan Bondariew

– EATON

– Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie

– Przewozy Autobusowe GRYF

– Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o.

Łączna pula nagród wyniosła 18 tys. zł. Dodatkowo, Pan Bogdan Bondariew – właściciel Salonu Rowerowego w Tczewie, został fundatorem głównej nagrody, jaką jest  rower o wartości 5,5 tys. zł.

Sponsorów pozyskaliśmy dzięki współpracy z Fundacją To i Co czyli Tczewskimi Kurierami Rowerowymi.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.roweremdopracy.tczew.plREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPowitanie lata z CKiS
Następny artykułDziałaj lokalnie 2021 – nabór przedłużony do 20 czerwca