Przed Wielkanocą, dokładnie 2 i 3 kwietnia, tczewska Starówka znów nabierze świątecznego charakteru. Pudełeczka, maskotki, frywolitka, wyroby ze sznurka i wianki wprowadzą nas w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia. Nie zabraknie też biżuterii, ceramiki dekoracyjnej i użytkowej oraz odzieży i torebek handmade. W wydarzeniu weźmie udział około 50 wystawców.

Jarmark to doskonała okazja, by zrobić przedświąteczne zakupy. Tradycją już jest, że handel umilą działania prowadzone przez animatorów. Dzieci zaprosimy do wspólnej zabawy i na warsztaty rękodzieła, gdzie będą mogły wykonać świąteczne ozdoby. Co godzinę przeprowadzimy konkursy z nagrodami. Ulicami Starego Miasta będzie przechadzał się Zając Wiosenka, który czasem pojawi się w asyście olbrzymiego motyla. Pojawi się również ozdobna brama, przy której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Program:
2-3 kwietnia 2022 r.

  • godz. 11.00-18.00 – handel – plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, fragmenty ulic: Jarosława Dąbrowskiego, Stefana Kard. Wyszyńskiego, Łaziennej
  • godz. 11.00-18.00 – spotkanie z Zającem Wiosenką, co godzinę konkursy z nagrodami
  • godz. 11.00-17.00 – warsztaty rękodzieła dla dzieci
  • godz. 12.00-17.00 – występy artystyczne (szczudlarze)
  • godz. 13.30-14.30 – tylko 3.04 – występ muzyczny Kociewskiej Orkiestry Dętej „TORPEDA”

(FS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułHarcerska Orkiestra Dęta dla Ukrainy
Następny artykułOd dziś uchodźcy z Ukrainy mogą otrzymać numer PESEL