28 września o godz. 13:00 odbędzie się koncert “Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” w sali widowiskowej CKiS. BILETY: Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CKIS od 20 września.

Grupy zorganizowane – rezerwacje i informacje – Dorota Maciejewska – tel. 534 989 340. Projekt skierowany jest dla młodzieży z klas VII-VIII i ponadpodstawowych oraz osób indywidualnych.

„Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” to koncert – muzyczna opowieść o walce, umiłowaniu wolności i miłości do ojczyzny pokoleń ludzi mieszkających nad Bałtykiem. Usłyszymy teksty piosenek, które odnoszą się do kolejnych wydarzeń historycznych od lat pradawnych przez trudne lata tworzenia i utrzymania polskości, opór i walkę lat okupacji – okupioną cierpieniem  wielu pomorskich rodzin, przez utworzenie  Solidarności i powrót wolnej i demokratycznej Polski. Uważni słuchacze znajdą też wątek jazzowy czyli początki jazzu w pomorskich klubach.

Dlaczego warto zabrać młodzież na koncert 28 września 2023 r.?

Poszukiwanie  dialogu z młodym pokoleniem  to jedno z zadań, które postawili sobie twórcy i organizatorzy koncertu “Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza”. Historia, którą młodzież zna z kart podręczników zostanie  opowiedziana dźwiękami melodii i tekstami piosenek nawiązujących do najważniejszych wydarzeń na Polskim Pomorzu. Bogata ścieżka instrumentalna, rytmiczne refreny wspomagają refleksję i zadumę nad tematami ze  skomplikowanej historii Polski.  Jednocześnie tak odmienna forma może stanowić  znakomity punkt wyjścia dla wielu porywających młodzież dyskusji podczas lekcji historii. Jest też żywym przykładem tak potrzebnych  w toku edukacji wartościowych odnośników do tekstów kultury.

Wystąpią: Darek Malejonek, Marika, Kasia Malejonek, Mona, Basia Pospieszalska, Jerzy Mazzoll, Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.Etno, Kacper Popek, Michał Szturomski.

Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika bogato ilustrowany album.

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDzień Kropki u seniorów
Następny artykułPowitanie jesieni na Pl. Hallera