W sobotę 9 września odbył się ostatni turniej tegorocznego Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym.

Do turnieju zapisało się 8 zawodników, których rozlosowano do drabinki pucharowej.  Dwie najwyżej sklasyfikowane osoby rozstawione na skrajnych miejscach drabinki, kolejna osoba z rankingu od wewnętrznej jej części (drogą losową). Pozostałych zawodników rozlosowano do pozostałych wolnych miejsc.

Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, przy stanie 1:1 w setach, rozgrywany jest tie-break do 10 zdobytych punktów.

Tak jak w poprzedniej, rozgrywanej przed wakacjami rundzie od  samego początku było widać faworytów tego turnieju. Dawid Pałys i Damian Manuszewski w ekspresowym tempie awansowali do finału, ogrywając po drodze swoich przeciwników bardzo gładko. Trudy finałowej potyczki lepiej zniósł Dawid Pałys, wykorzystał on niemal wszystkie błędy swojego rywala i to on został zwycięzcą (6:4 , 6:1) sobotniego turnieju oraz całego cyklu GP.

W meczu o trzecie miejsce stanęli naprzeciw siebie Sebastian Pestka i Mirosław Szitenhelm. Po bardzo dobrym początku Szitenhelma (wygrywał 4:0), nastąpiła blokada i cała masa błędów, która spowodowała, że rywal odrobił straty doprowadzając do tie-brak’a. Po pierwszym trwającym ponad godzinę secie drugi rozegrano w bardzo szybkim tempie bez większych błędów. Ostatecznie w tym meczu zwyciężył Mirosław Szitenhelm (7:6, 6:0), dzięki czemu udało mu się wskoczyć na III miejsce całego cyklu.

Po ostatnim meczu i chwili wytchnienia dla zawodników nastąpiło podsumowanie Grand Prix oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.