„Spotkane w drodze” – to tytuł wystawy fotograficznej Fabryki Sztuk, którą możemy oglądać w przestrzeni publicznej, a dokładniej na deptaku przy ul. Jarosława Dąbrowskiego.

Składają się na nią zdjęcia kilkunastu zwierząt. Z wyjątkiem wydry wszystkie zostały sfotografowane w naturalnym środowisku, niejako przez przypadek. Wystawa, tak jak i świat zwierząt, jest różnorodna. Wprawdzie dominują zdjęcia ptaków (m.in. bocianów, kaczek, żurawi, kormoranów, pleszek), to jednak pojawiają się przedstawiciele ssaków, gadów, płazów i owadów. Autorem fotografii jest Józef Ziółkowski, pisarz, miłośnik historii Tczewa, główny specjalista ds. muzealnictwa w Fabryce Sztuk.

Wystawa zawiera treści przyrodnicze. Fotografie zostały opatrzone autorskim komentarzem zawierającym sporą dawkę wiedzy i ciekawostek. Konsultacji w tym zakresie udzielił Cezary Wójcik. Z kolei szatą graficzną zajął się Dariusz Wałaszewski.

Wystawie towarzyszy wywiad z jej autorem, który dostępny jest na kanale YouTube:

W najbliższy weekend można też wziąć udział w queście adresowanym do rodzin z młodszymi dziećmi. Kartę zadań należy pobrać ze strony internetowej www.fabrykasztuk.tczew.pl lub siedziby głównej przy ul. 30 Stycznia, a po jej wypełnieniu – otrzyma się drobną niespodziankę.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGrand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym – II turniej
Następny artykułRejestr Danych Kontaktowych