W sobotę, 24 czerwca,  na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Bałdowskiej odbędzie się Festiwal Skoków im Elżbiety Koralewskiej , znakomitej sędzi tych właśnie konkurencji.

Zapraszamy kibiców tym bardziej, że w konkurencji skoku wzwyż w kategorii mężczyzn zgłoszono jednych z najlepszych zawodników w kategorii młodzieżowej, wśród zgłoszonych znajdują się : Mateusz Kołodziejski (trener Michalski Włodzimierz i Karnas Zbigniew) z CWZS Zawisza Bydgoszcz legitymujący się wynikiem 2.23 m uzyskanym w 2021 roku.

Kolejnym „dwumetrowcem” jest zawodnik z AML  Słupsk Kewin Małek ( Kopeć Bernadeta i Kański Ryszard) 2.14 m i Nielub Jakub ( Kopeć Bernadeta) z wynikiem 2.10 m , Dankowski Damian( Krakowiak Lech) – wynik 2.08 m, reprezentujący klub GKS Olimpia Grudziądz. Kolejni zawodnicy to Kuchczyński Jakub ( Szczerkowski Eugeniusz) 2.02 m z BKS Bydgoszcz;  Felski Filip (Świadczyński Wojciech) z LLKS Ziemi Kociewskie Skórcz, który osiągnął wynik 2 m.. To najmocniejsza obsada z trzech konkurencji rozgrywanych 24 czerwca.

Wśród Pań w skoku wzwyż zgłoszone zostały następujące zawodniczki: powracająca do formy Borys Paulina ( trener Borys Jerzy) z SKLA Sopot legitymująca się najlepszym wynikiem  1.86m uzyskanym w 2018 roku, w kategorii juniorek młodszych to Patejuk Milena( trener Kopeć Bernadeta) z AML Słupsk z wynikiem 1.75 m, a w juniorkach Grabowska Hanna ( trener Kopeć Bernadeta)z wynikiem 1.80 m z tego samego klubu, kolejną zawodniczką, która osiągnęła  wynik to Pędziak Julia trener Giereszewski Andrzej)z kluku LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński a jej wynik to 1.74 m, kolejne dwie zawodniczki to Litwin Adrianna ( trener Kański Ryszard)– AML Słupsk i Sobczyk Julia(Kański Ryszard) – AZS AWFiS Gdańsk a ich wynik to 1.73 m. W kategorii młodzików najlepszym wynikiem wśród zgłoszonych zawodniczek Gajda Julia ( trener Rodowald Olaf) z UKS UTE Milanówek  – wynik 1.61 m i zawodniczka z klubu MKS Sambor Tczew – Pieczeniak Amelia ( trener Galiński Tadeusz) a jej wynik to 1.60 m

W kolejnej konkurencji – w skoku w dal zgłoszono zawodnika w kategorii juniora legitymującego się wynikiem 6.97 m – to Kamiński Daniek ( Kański Ryszard) z AZS AWF i S Gdańsk.

Zapraszamy na stadion , początek zawodów o godzinie 11.00. Można będzie też śledzić wyniki na stronie: pzla.pl.

Informacja od organizatoraREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLIX sesja Rady Miejskiej w Tczewie – 29 czerwca
Następny artykułFundusze unijne – bezpłatne konsultacje!