Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wręczył nagrodę w postaci roweru Panu Janowi – mieszkańcowi Tczewa.

Miasto Tczew już po raz drugi wzięło udział w Badaniu Klimatu Rowerowego 2020, a  jako pierwsze miasto w Polsce przystąpiło do badania w 2018 r. Badanie było organizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej. Celem badania było uzyskanie opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce.

W ramach badania, mieszkańcy Tczewa poruszający się po mieście na rowerze, mieli możliwość oddania swojego głosu za pomocą ankiety on-line na stronie internetowej www.rowerowyklimat.pl

Wśród osób, które wypełniły ankietę, zostały rozlosowane 4 rowery, dzięki uprzejmości sponsora Badania Klimatu Rowerowego 2020 – firmy Zasada Bikes, producenta rowerów marki Maxim.

Wśród miast od 50 do 100 tys. mieszkańców szczęśliwcem został Pan Jan z Tczewa. Gratulujemy!

Do Badania Klimatu Rowerowego 2020, przystąpiło 90 miast i gmin –  9707 osób. Tczew osiągnął wymagane min. 50 ankiet, kończąc badanie z 148 wypełnionymi ankietami.

Wyniki zostaną przedstawiane w 6-stopniowej skali. W pierwszym badaniu Tczew uzyskał średni wynik na poziomie 3,15. To dobry wynik. Średnia dla miast niemieckich wynosi 3,8.  Poziom 1 jest uznawany za najlepszy, a 6 za najmniej oczekiwany.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBędzie jaśniej i oszczędniej – miasto uzgodniło umowę z Energą
Następny artykułApel samorządów OMGGS do premiera Morawieckiego