Malowanie różnymi technikami, tworzenie ozdób z filcu czy papieru, wyrabianie mydełek, lepienie z gliny – to tylko niektóre propozycje Fabryki Sztuk. W każdy poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 organizowane są warsztaty artystyczne dla dzieci. Udział w nich jest bezpłatny.

Zajęcia przeprowadzane są przeważnie na dziedzińcu przy ul. 30 Stycznia 4. To doskonała okazja na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Ponadto w niektóre soboty odbywają się spotkania koci koci… Kociewiaka, podczas których dzieci wraz z rodzicami tworzą plastyczne cudeńka, które potem zdobią ich mieszkania.

W Fabryce Sztuk działa ponadto pracownia ceramiczna, gdzie dorośli uczą współpracować się z gliną ceramiczną. Wszystko zaczyna się od pomysłu, potem jest formowanie kształtu np. misy, wazonu, następnie wypalanie w piecu ceramicznym, szkliwienie i kolejne wypalanie, by szkliwo stało się wytrzymałe i nie wyblakło. Koszt jednego spotkania wynosi 15 zł (10% zniżki za okazaniem Metropolitalnej Karty do Kultury). Ceramika jest techniką wymagającą dokładności, skupienia, z jednej strony wkładu siły, a z drugiej delikatności. Za to odwdzięcza się pięknymi wyrobami, które mogą mieć charakter dekoracyjny i użytkowy.

Na warsztaty artystyczne obowiązują zapisy: https://tiny.pl/rv71r

(FS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKociewie prezentowało swoje atrakcje na Śląsku
Następny artykułPowitanie lata z CKiS