W sobotę 14 maja w hali tenisowej Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrano pierwszy z pięciu turniejów Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym.

W rundzie eliminacyjnej rywalizowało 9 zawodników, a mecze zostały rozegrane w systemie  „każdy z każdym”.  W rundzie finałowej zwycięzcy grup walczyli o miejsca na podium, zawodnicy, którzy zajęli drugie miejsca w grupach eliminacyjnych grali o lokaty 4-6, a ci, którzy zajęli trzecie miejsca w grupach eliminacyjnych rywalizowali o miejsca 7-9. W tej rundzie również mecze  rozgrywane były w systemie  „każdy z każdym”. Ze względu na sporą ilość spotkań, każdy mecz (niezależnie od rundy) rozgrywany był do dwóch wygranych setów, gdzie każdy set zaczynał się od stanu 2:2 w gemach. W przypadku stanu 1:1 w setach rozgrywany był super Tie-break do 10 zdobytych punktów.

Pierwszy turniej bez większych problemów wygrał Tomasz Konkel, który we wszystkich meczach stracił tylko trzy gemy. Drugie miejsce po wyrównanym meczu wywalczył Łukasz Czubek pokonując w tie-breaku Sebestiana Pestkę.

Najlepsza czwórka I turnieju:

1. Konkel Tomasz – 60 punktów
  2. Czubek Łukasz – 48 punkty
  3. Pestka Sebastian – 42 punkty
  4. Biskup Arkadiusz – 36 punktów

Kolejny turniej w sobotę  22 maja. Zapisy tylko w formie elektronicznej na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/5670.html do 20 maja do godziny 14.00.