Już po raz dziewiąty zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Tczewie”, z którego zdjęcia trafiły do miejskiego kalendarza. Do konkursu zgłosiło się 26 osób.

Pula nagród finansowych w konkursie wynosiła 4 tys. zł. Komisja konkursowa w składzie: Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk, Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS, Krzysztof Korda, dyrektor MBP oraz Sławomir Gawroński, fotografik,  wyłoniła laureatów, wybrała zdjęcia do kalendarza i zdecydowała o wysokości nagród.

Szkoda, że rok ma tylko 12 miesięcy, bo mnóstwo ciekawych zdjęć trafiło na tegoroczny konkurs fotograficzny “Cztery pory roku w Tczewie. Kalendarz 2023”. Jego poziom z roku na rok rośnie. Gratuluję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu. Cieszę się, że wciąż poszukujecie w Tczewie miejsc niezwykłych, nieoczywistych i zarazem pięknych. Zapraszam do kolejnej edycji konkursu – powiedział Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Zwycięzcami tegorocznej edycji są:

  1. Krzysztof Małkiewicz  – I nagroda (styczeń) 1500 zł
  2. Maciej Kulla – II nagroda (sierpień) 1000 zł
  3. Artur Łobocki – III nagroda (luty) 500 zł.

Wyróżnienia (po 250 zł) otrzymały wszystkie pozostałe osoby, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu:

  1. Anna Krzyżanowska
  2. Jacek Cherek
  3. Aleksandra Turzyńska
  4. Anna Wytrążek

Wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia w Urzędzie Miejskim. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali także zestaw upominków promocyjnych i oczywiście – kalendarze.

W holu Urzędu Miejskiego przy pl. Piłsudskiego 1 (I piętro) prezentowana jest wystawa wybranych prac.

Kalendarze można kupić w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. 30 Stycznia 1, w cenie 7,11 zł.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPracownia Nowych Mediów już otwarta
Następny artykułKorekta rozkładów jazdy – od 11 grudnia