W soboty o godz. 12.00 w Fabryce Sztuk odbywają się warsztaty rodzinne. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki czy też młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy. Raz w miesiącu, w niedzielę, organizowane są warsztaty budowania z klocków LEGO.

A co nas czeka w kwietniu?

PROGRAM:

6.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 – krążą o nim legendy, w chińskim kalendarzu ten rok należy do niego. SMOK. Podamy Wam przepis na wykonanie bardzo sympatycznego stwora. Wykorzystacie kolorowy papier, artykuły kreatywne, rolki i dużo wyobraźni.

7.04 godz. 12.00 ul. Podmurna 15 – budowanie z klocków. Temat przewodni: domek dla lalek.

13.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 – inspiracją do zajęć jest wystawa malarstwa Złota SOWA z Krakowa. Czekają nas rozmowy o barwach, eksperymentowanie, tańce oraz oczywiście wykonanie pracy plastycznej.

20.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 – temat wspólny: wiosenny obrazek, a jego interpretacja dowolna. Od nas otrzymacie materiały do stworzenia dekoracji na ścianę.

27.04  godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 – w kalendarzu świąt nietypowych tego dnia swoje święto obchodzą graficy i floryści. Łącząc obie tematyki, zrodził się pomysł na warsztaty, podczas których dzieci wykonają swój „pattern” (wzorek). Najpierw zrobią stemple, które  odbiją na materiale. Zgodnie z ideą zero waste, mogą przynieść ubranie lub tkaninę (najlepiej jasną), by dać jej w ten sposób drugie życie.

Fabryka SztukREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKonkurs plastyczny dla dzieci
Następny artykułBadanie ankietowe GUS – uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach