W dniach 27.08-02.09 w  czeskim Libercu  odbyły się Mistrzostwa Świata w Radioorientacji Sportowej.   Do reprezentacji kraju zakwalifikowało się ośmioro członków tczewskiego stowarzyszenia w kategorii juniorów znalazł się Danylo Dvornikov, Łukasz Kupniewski i Maciej Mazurek. W kategorii seniorek Maria Deptulska oraz Magdalena Rutkowska, natomiast w kategorii weterańskiej Agnieszka Deptulska, Jan Mazurek oraz Tomasz Deptulski.

Pierwszy raz w historii Mistrzostw Świata w Radioorientacji Sportowej jeden zawodnik w czterech konkurencjach zdobył cztery złote medale, stając się czterokrotnym Mistrzem Świata. Dokonał tego zawodnik Tczewskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej Danylo Dvornikov. Drużyna juniorów w składzie Danylo Dvornikov, Łukasz Kupniewski oraz Maciej Mazurek zdobyła dwa brązowe medale w konkurencji KF oraz UKF. Członkini stowarzyszenia Agnieszka Deptulska zdobyła w kategorii drużynowej srebrny medal w konkurencji KF.

To był doskonały występ reprezentacji Tczewskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej pomimo ciężkiego górzystego terenu oraz nie sprzyjającej aury.  Tczewska drużyna przywiozła do Tczewa 7 medali, cztery złote, jeden srebrny oraz dwa brązowe.

T. DeptulskiREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpotkanie dla przedsiębiorców – 19 września
Następny artykułTurniej rekreacyjno – sportowy przedszkoli – czekamy na zgłoszenia