Kultura w sąsiedztwie – piknik rodzinny na Czyżykowie

210

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu – 14 sierpnia o godz. 15.00 rozpocznie się rodzinny piknik w niecce na Czyżykowie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, przygotowanych w ramach projektu “Kultura w sąsiedztwie”.

W programie:

  • spektakl teatralny „Morskie opowieści” w wykonaniu Teatru Łata
  • koncert „Klasycznie i z przytupem” – Gdańska Orkiestra Ogrodowa
  • animacje z kolorowa chustą
  • Zumba Kids + animacje taneczne
  • plenerowa fotobudka
  • sportowy challange  z nagrodami
  • darmowe dmuchańce

Spektakl „Morskie opowieści” – Teatru Łata

„Morskie opowieści” to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina. Opowiada on historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Teatr Łata – Założycielami „Teatru Łata” są Wioletta i Sławomir Dadej – twórcy niezależni, z teatrem związani od lat 90.

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów. Twórcom zależy aby otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać , że istnieje fascynująca przestrzeń dźwięku, obrazu i ruchu która niejednokrotnie mówi więcej niż wiele słów.

Wstęp wolny!

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDofinansowanie dla lokali mieszkalnych
Następny artykułPlatforma HomeCare w tczewskim CKZ NAUKA – dla starszych i niepełnosprawnych