Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na letnie seanse Kina w parku za CKiS – 14 lipca o godz. 21:15. Bilety w cenie 12 zł.

Letnie seanse pod chmurką, to już tradycja Centrum Kultury i Sztuki. W te wakacje zapraszamy Was na dwa interesujące filmy. Pierwszy z nich to nagrodzony Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes, Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy film, a także nominowany do Oscara za najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny oraz nominowany za reżyserię film „W trójkącie” w reż. Rubena Östlunda. To szalona komedia oraz satyra na możnych tego świata, z lubianym Woodym Harrelsonem oraz aktorskim objawieniem na Festiwalu w Cannes Charlbi Dean, którą będzie można obejrzeć na dużym ekranie, w klimatycznym parku przy Centrum Kultury i Sztuki już w lipcu. Kolejny seans odbędzie się w sierpniu, będzie to nagrodzony Oscarem za najlepszą rolę męską „Wieloryb” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego.

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

„W trójkącie”

Reżyseria: Ruben Östlund

Występują: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson, Dolly De Leon, Zlatko Burić

Kraj produkcji: Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania

Rok produkcji: 2022

Język oryginalny: angielski

Gatunek: komedia, dramat

Czas trwania: 147 min.

Partnerem letnich seansów pod gwiazdami jest Hotel i Restauracja VELA.

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Kabaret Młodych Panów” w premierowym programie „Co się stało?” – 17 lipca
Następny artykułTrwają nad nową wersją systemu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków