Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza konkurs na osobiste wiersze i opowiadania, opisujące odczucia związane z czasem pandemii.

Na konkurs należy przesyłać maksymalnie trzy wiersze, bądź jedno opowiadanie do 3500 znaków ze spacjami. Konkurs skierowany jest do wszystkich, bez względu na wiek.

Prace wraz z imieniem i nazwiskiem, wiekiem autora oraz numerem telefonu należy wysyłać na email: mariabanna@wp.pl lub dostarczyć osobiście, w każdą środę, w godz. 12.00-15.00, do biura TUTW – Dom Organizacji Pozarządowych w Tczewie, plac św. Grzegorza 5, pokój 23.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 września 2021 r.

Oceny przysłanych utworów dokona jury powołane przez organizatora. O rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie.

Z utworów, które otrzymają najwyższą punktową ocenę jury, reżyser Piotr Weintz stworzy scenariusz wieczoru poetycko-muzycznego. Dla twórców wierszy będzie to nagroda, że ich teksty są inspiracją prezentacji artystycznej dla szerokiej publiczności – autorzy zostaną ujęci na plakatach promujących wydarzenie. Otrzymają również nagrody rzeczowe, które będą wręczone podczas premiery pod koniec października 2021 r.

(organizator)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTargi książki w Kościerzynie – nagrody dla autorów z powiatu tczewskiego
Następny artykułSzczepimy się – 14, 21 i 28 sierpnia