Przed Wielkanocą, dokładnie 2 i 3 kwietnia, tczewska Starówka znów nabierze świątecznego charakteru. Pudełeczka, maskotki, frywolitka, wyroby ze sznurka i wianki wprowadzą nas w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia. Nie zabraknie też biżuterii, ceramiki dekoracyjnej i użytkowej oraz odzieży i torebek handmade. W wydarzeniu weźmie udział około 50 wystawców.

Jarmark to doskonała okazja, by zrobić przedświąteczne zakupy. Tradycją już jest, że handel umilą działania prowadzone przez animatorów. Dzieci zaprosimy do wspólnej zabawy i na warsztaty rękodzieła, gdzie będą mogły wykonać świąteczne ozdoby. Co godzinę przeprowadzimy konkursy z nagrodami. Ulicami Starego Miasta będzie przechadzał się Zając Wiosenka, który czasem pojawi się w asyście olbrzymiego motyla. Pojawi się również ozdobna brama, przy której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i właścicieli sklepów usytuowanych przy ul. Jarosława Dąbrowskiego, Mickiewicza, Krótkiej, Stefana kard. Wyszyńskiego i na pl. Hallera, gdzie już kilka dni przed wydarzeniem pojawią się drewniane chaty, które 2 i  3 kwietnia będą udostępnione wystawcom. Podczas wydarzenia nastąpi też zmiana organizacji ruchu – całkowite wyłączenie z ruchu dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic 1-6 i 20-24 – podkreślają pracownicy Fabryki sztuk.

Program:

2-3 kwietnia 2022 r.

  • godz. 11.00-18.00 – handel – plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, fragmenty ulic: Jarosława Dąbrowskiego, Stefana Kard. Wyszyńskiego, Łaziennej
  • godz. 11.00-18.00 – spotkanie z Zającem Wiosenką, co godzinę konkursy z nagrodami
  • godz. 11.00-17.00 – warsztaty rękodzieła dla dzieci
  • godz. 12.00-17.00 – występy artystyczne (szczudlarze)
  • godz. 13.30-14.30 – tylko 3.04 – występ muzyczny Kociewskiej Orkiestry Dętej „TORPEDA”

Głównym organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Fabryka Sztuk, która dziękuje za wsparcie Samorządowi Miasta Tczewa, a także Zakładowi Usług Komunalnych i Straży Miejskiej.

Wydarzenie odbywa się po raz trzeci w Tczewie, po dwuletniej przerwie. Udział w jarmarku, zarówno dla wystawców, jak i gości, jest bezpłatny.

www.pchlitarg.tczew.pl

(FS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPESEL dla uchodźców z Ukrainy / PESEL для біженців з України
Następny artykułZmiana w kursowaniu autobusów – od 21 marca