Fabryka Sztuk planuje 5 i 6 grudnia organizację Jarmarku Mikołajkowego.

Wydarzenie swoim charakterem nawiązuje do odbywających się od wielu lat w Tczewie świątecznych jarmarków. Wówczas Starówka nabierała świątecznego charakteru. Oko przechodniów przykuwały przepiękne ozdoby rękodzielnicze. Można było rozsmakować się za sprawą słodkości, pieczywa wypiekanego na naturalnym zakwasie, swojskiej wędliny, różnego rodzaju serów i innych smakołyków. Jarmarki miały też bogatą oprawę artystyczną.

Chcąc oddać klimat tamtych wydarzeń postanowiliśmy zorganizować Jarmark Mikołajkowy na naszym dziedzińcu przy ul. 30 Stycznia 4, gdzie będą ustawione drewniane chatki. Oczywiście planujemy ograniczoną liczbę wystawców oraz gości, którzy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu po wcześniejszej rejestracji online. Będziemy stosować się do zasad związanych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mamy też świadomość dynamicznej sytuacji w naszym kraju związanej z epidemią i zdajemy sobie sprawę, że w każdej chwili jarmark może zostać odwołany. W tym momencie zbieramy zgłoszenia od potencjalnych wystawców – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Podczas Jarmarku można handlować asortymentem związanym ze świętami Bożego Narodzenia, preferowane jest rękodzieło. Wystawcą może zostać zarówno osoba prywatna, jak i organizacja pozarządowa oraz przedsiębiorca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Regulamin, formularz zgłoszenia dostępne na: www.pchlitarg.tczew.pl. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami asortymentu przyjmowane są do 6 listopada.

Fot. Rafał Grzenkowski

(FS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKabaret Czesuaf – zmiana daty!
Następny artykułObwieszczenie Wojewody Pomorskiego