Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki apeluje, aby w okresie zagrożenia epidemicznego nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne i ograniczyć społeczną aktywność.

Drogie Tczewianki, Drodzy Tczewianie

Mamy dzisiaj do czynienia z sytuacją, której nasze pokolenie nigdy jeszcze nie doświadczyło – pandemii zagrażającej naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa zamykamy szkoły, przedszkola, galerie handlowe, kina, odwołujemy wydarzenia kulturalne i społeczne. Żadne zakazy nie będą jednak skuteczne, jeśli każdy z nas nie weźmie ich sobie do serca.

Apeluję o rozsądek. Nie narażajmy własnego zdrowia i zdrowia naszych bliskich – nie wychodźmy z domu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.  Nie musimy rezygnować z życia społecznego, towarzyskiego, ale na ten czas osobiste  spotkania zastąpmy rozmową telefoniczną, kontaktem za pośrednictwem Internetu.

W tej trudnej sytuacji myślmy nie tylko o sobie. Pamiętajmy o seniorach   –  rodzicach, dziadkach, sąsiadach, znajomych. Zwłaszcza jeśli mieszkają sami, wymagają teraz naszej większej pomocy i uwagi. Zadzwońmy, zaproponujmy zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa, wykupienie leków w aptece.

Więcej czasu poświęćmy także dzieciom, które teraz nie mogą spotykać się z rówieśnikami.  Zorganizujmy im czas w domu – nie korzystajmy z placów zabaw ani innych miejsc rekreacji.

Proszę o przestrzeganie zasad, wzajemną pomoc i solidarność. Nie ryzykujmy.

Życzę Państwu zdrowia  i wytrwałości. Przetrwajmy ten trudny czas.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułStraż Miejska przypomina- zostań w domu
Następny artykułStadion dla lekkoatletów coraz bliżej