Najnowsza publikacją Fabryki Sztuk jest zeszyt ćwiczeń o Kociewiu. Etnolożka Kamila Gillmeister była odpowiedzialna za warstwę merytoryczną, a Aleksandra Ujazdowska stworzyła layout publikacji. Premiera online zeszytu będzie miała miejsce 10 lutego, czyli w Światowym Dniu Kociewia.

W książce znalazło się 37 zadań, głównie z zakresu etnografii. Można kolorować, rozwiązywać rebusy i krzyżówki, przechodzić labirynty, odszukiwać zaginione słowa gwarowe. Autorkom zależało na przybliżeniu tematów, które są rzadko poruszane, jak: budownictwo ludowe, wystój wnętrz czy wierzenia ludowe. Czytelnicy znajdą także zadania, w których wykażą się wiedzą o wielkanocnych i bożonarodzeniowych zwyczajach. Oczywiście nie mogło zabraknąć kilku pytań o strój i haft. Aneks do zeszytu ćwiczeń stanowią papierowe postacie chłopca i dziewczynki, które można wyciąć i ubrać w strój kociewski. Przez cały zeszyt przewija się postać fabrycznej maskotki, czyli koci koci… Kociewiaka, szukającego chabrów, które sam zapodział.

Zeszyt ćwiczeń można otrzymać 10 lutego w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 pod warunkiem, że będzie miało się przy sobie element kociewski (np. krawat w kociewskie wzory, książkę o naszym regionie…)

(Fabryka Sztuk)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOMGGS dołącza do Sztokholmu, Kopenhagi i Rotterdamu – podpisaliśmy umowę na nowe Mevo
Następny artykułTrzy wnioski o dotację na remont zabytków