Zmarła Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk, wieloletnia dyrygentka Chóru Męskiego „Echo”, odznaczona Medalem „Pro Domo Trsoviensi”. Miała 84 lata.

Była rodowitą tczewianką. Chórem Męskim Echo dyrygowała od 1966 do 2002 r., przejmując te funkcję po Leonie Galińskim. Stałe doskonalenie umiejętności i poszerzenie repertuaru zespołu, którego tradycje sięgają 1923 r., zapewniło chórowi znaczące miejsce w gronie polskich towarzystw śpiewaczych. Tczewskie „Echo” gościło na wielu estradach koncertowych w kraju, podziwiane było również za granicą. Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk uczyła także w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu oraz w tczewskiej Szkole Muzycznej. Za pracę dydaktyczna i artystyczną oraz działalność społeczną otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń ogólnopolskich i regionalnych. W 1999 r. Rada Miejska w Tczewie uhonorowała ją Medalem Pro Domo Trsoviensi.

Serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Zmarłej składa Prezydent Tczewa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKociewski weekend na Jarmarku św. Dominika
Następny artykułPełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla zadania: „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Tczewskich Saperów w Tczewie – etap I”